اسپری رنگ چیست؟

ارسال شده در تاریخ 10 فوریه 2019

رنگ آئروسل که اسپری رنگ هم نامیده می شود، یک نوع رنگ است که در یک قوطی تحت فشار قرار می گیرد و در هنگام افشاندن یک دکمه شیر در قوطی رنگ آزاد می شود. با رنگ آئروسل یک سطح صاف و یکنواخت پوشش داده شده و این رنگ بر خلاف بسیاری از رنگ های دیگر زود خشک است. قوطی های استاندارد سبک، قابل حمل، ارزان و آسان برای ذخیره هستند. آئروسل می تواند به طور مستقیم روی فلز و بسیاری از پلاستیک ها اعمال شود.

در سال ۱۳۴۹ ادواردح سیمور رنگ را با پیشنهاد همسرش بانی به صورت اسپری در اورد . ثبت اختراع او در سال 1951 اهدا شد.

اکثررنگهای آئروسل همچنین دارای یک توپ فلزی، شیشه ای یا پلاستیکی به نام تیله در داخل اسپری هستند که برای مخلوط کردن رنگ استفاده میشود.

استفاده تجاری، صنعتی و خانگی اسپری رنگ:

اسپری با رنگ اکرولیک یا الکید روی اهن، سنگ، فلز، پارچه و پلاستیک استفاده میشود.

رنگ آئروسل برای علامت گزاری سریع و نیمه دائمی در سایت های ساخت و ساز و نقشه برداری استفاده میشود.

تعمیرات کوچک و متوسط روی بدن خودرو می تواند توسط علاقه مندان بوسیله اسپری انجام گردد، هرچند برای رنگ آمیزی کل یک وسیله نقلیه بوسیله اسپری دشوار و گران است. معایب اصلی شامل کیفیت محدود ارائه شده توسط نازل ساخته شده و عدم پخت مادون قرمز پس از اعمال رنگ است، که نشان می دهد که رنگ می تواند چند ماه طول بکشد تا سختی نهایی آن به دست آید.

مطالب مرتبط

ممنون از همراهیتون

شرکت اسپری رنگ تکگل دوست داره از تک تک هنرمندانی که این شرکت را همراهی کردند، نظر دادند و محصولات تکگل را استفاده کرده اند تشکر کامل را بکند. اولین هنرمندی که شرکت تکگل همکاری نزدیک باهاش شروع کرد میثم پیریایی، دوست نزدیک شرکت تکگل بود. شرکت اسپری رنگ تکگل بهتر کردن و تخصصی کردن […]

ادامه مطلب

هنرمندان ایرانی از چه اسپریی استفاده میکنند؟

شرکت اسپری رنگ تکگل تولید اسپری خود را با برند گلریزان شروع کرد. برند گلریزان یکی از قدیمیترین برندهای اسپری ایران محصوب میشود و به دلیل کیفیت بالای خود پیش هنرمندان و امورزگاههای هنر محبوبیت خاص خود را بدست اورد. خیلی از اموزشگاههای هنر به دانش اموزان خود اسپری رنگ گلریزان را توصعه میکردند. ولی […]

ادامه مطلب
با ما همراه باشید

برای دریافت آخرین اخبار و محصولات اسپری تک گل در خبرنامه تک گل عضو شوید

© 1397 - 1400 ، تمامی حقوق برای تک گل محفوظ است .
طراحی و برنامه نویسی توسط مرتضی گنج . Sitekade.com