وبلاگ اسپری تک گل

تیلت کردن رنگ

تیلت کردن رنگ یک پدیده مهم در صنعت رنگ میباشد. تیلت کردن رنگ یعنی دو یا سه تا رنگ مختلف را با هم قاطی کردن برای بدست آوردن رنگ جدید میباشد. مثلا شما اگر قرمز و ابی را با هم تیلت کنید رنگ بنفش را بدست می آوردید. ولی بیشتر تیلت برای بدست آوردن شیدهای […]

sitemain · ۱۳۹۸/۰۲/۱۰

تیلت کردن رنگ یک پدیده مهم در صنعت رنگ میباشد. تیلت کردن رنگ یعنی دو یا سه تا رنگ مختلف را با هم قاطی کردن برای بدست آوردن رنگ جدید میباشد. مثلا شما اگر قرمز و ابی را با هم تیلت کنید رنگ بنفش را بدست می آوردید. ولی بیشتر تیلت برای بدست آوردن شیدهای مختلف رنگ میباشد. مثلا شما با تیلت کردن مقدار مختلف رنگ سفید با رنگ آبی شیدهای مختلف ابی به دست می آورید، از ابی روشن گرفته تا سرمه ای. خیلی وقتا به این اسانی که فکر میکنید نیست. مثلا شما اگر سبز روشن میخواهید باید سبز را با زرد قاطی کنید. خیلی ها شاید فکر میکنن که با تیلت کردن سفید و سبز شما سبز روشن را بدست می آوردید.

بعضی وقتا تیلت کردن برای بدست مشخصات دیگر در رنگ استفاده میشود مثلا پوشش بیشتر. مثلا شما اگر سفید و زرد را با هم قاطی کنید پوشش بیشتری در رنگ زردتون بدست می آورید چون رنگ زرد کلا کم پوشش است.

مطالب مرتبط