وبلاگ اسپری تک گل

رنگ چطوری تولید میشود

رنگ از سه قسمت مهم تشکیل میشود. یکی از این سه قسمت های مهم پیگمنتها هستند، مثل پیگمنت ابی، پیگمنت قرمز، پیگمنت سبز، زرد و غیرا. بغیر از پیگمنتها خمیر رنگ هم در صنعت رنگ، از قبیل خمیر نقره ای، خمیر طلایی و مسی استفاده میشود. خمیر رنگ و پیگمنت رنگ تقریبا توی تولید رنگ […]

sitemain · ۱۳۹۸/۰۹/۲۱

رنگ از سه قسمت مهم تشکیل میشود. یکی از این سه قسمت های مهم پیگمنتها هستند، مثل پیگمنت ابی، پیگمنت قرمز، پیگمنت سبز، زرد و غیرا. بغیر از پیگمنتها خمیر رنگ هم در صنعت رنگ، از قبیل خمیر نقره ای، خمیر طلایی و مسی استفاده میشود. خمیر رنگ و پیگمنت رنگ تقریبا توی تولید رنگ یک کار را انجام میدهند، به رنگ ان شید خاص را میدهند. قسمت دیگه مهم رنگ رزینها هستند. توی صنعت رنگ رزینهای مختلف از قبیل رزین لانک، رزین مدیوم و رزین کرولیک داریم. رزینهای لانک و مدیم رزینهای الکید و روغنی هستند که از رزینهای اکرولیک دیرتر خشک میشوند. رزینها کلا به رنگ چسبندگی میدهند. پیگمنها که بالا در موردشان صحبت کردیم توی رزینها و قسمت سوم مهم رنگ حلالها، مثل زایلین، بوتیل استات حل میشوند. این حل شدن هم بوسیله پرمیل و میکسر ها انجام میشود. پیگمنت و رزین با میکسر حل میشوند و با پرمیل به دانه بندی میرسند. یعنی پیگمنت در رزین و حلال بوسیله پرمیل پخش میشوند و دانه بندی ان توسط گرندومتر اندازه گیری میشوند. وقتی حلالها به رنگ اضافه میشوند دیسکوزیته یا غلظت ان بوسیله کاپ اندازهگیزی میشود. مثلا توی صنعت اسپری رنگ رنگ غلظت کمتری از رنگ که با قلمو کار میشود دارد.

مطالب مرتبط

شرکت تکگل سایتشو چند زبانه میکند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

شرکت تکگل سایتشو چند زبانه میکند

شرکت تکگل سعی دارد سایت خود را چند زبانه بکند. در حال حاضر ما اینگلیسی و فارسی داریم و برنامه داریم که عربی، روسی و بزودی ترکی و کردی هم به این زبانها اضافه کنیم که کشورهای همسایه هم بتوانند از محصولهای هنری این شرکت استفاده کنند.