چگونه رنگهای جدید را درست کنیم

ارسال شده در تاریخ 11 فوریه 2020

برای درست کردن بهترین شید رنگ نارنجی و بنفش میتونه برای یک آدم مبتدی که نمیدونه از کجا شروع کنه سخت باشه. خوشبختانه بیشتر رنگارو شما میتونید از سه چهار تا رنگ پایه درست کنید. یاد گرفتن چرخ رنگ آن پایه ای که شما احتیاج دارید را بشما میدهد.

رنگهای پایه رنگ قرمز ، ابی و زرد هستند. این سه تا رنگ از رنگهای دیگه بدست نمیایند. میشه به این سه تا رنگ رنگهای مادر هم نام داد.

شما بوسیله رنگ زرد و ابی رنگ سبز را بدست می اورید. یک اندازه از رنگ زرد و ابی استفاده کنید. اگر مقدار بیشتری ابی استفاده کنید رنگتون فیروزه ای میشود. اگر مقدار کمتری رنگ ابی استفاده کنید رنگتون سبز کم رنگ در میاید.

رنگ قرمز و زرد را با هم میکس کنید که رنگ نارنجی را بدست بیاورید. دوباره از رنگ قرمز و زردتون به یک اندازه استفاده کنید. اگه مقدار بیشتری قرمز استفاده کنید رنگتون از نارنجی میره بطرف قرمز روشن. اگه زرد بیشتر استفاده کنید رنگتون میره بطرف رنگ لیمویی‌.

رنگ قرمز و ابی را با هم میکس کنید که بنفش بدست بیاورید. دوباره باید به یک اندازه باید از رنگ قرمز و ابی استفاده کنید. اگه بیشتر از رنگ ابی استفاده کنید رنگتون میره بطرف سرمه ای. اگه بیشتر رنگ قرمز استفاده کنید رنگتون میره بطرف رنگ البالویی.

شما از رنگهای سفید و مشکی هم میتونید استفاده کنید که رنگاتون را تینت، شید یا تون کنید. رنگ وقتی با سفید مخلوط میشود تینت میشود. وقتی با رنگ مشکی مخلوط میشود شید میشود و وقتی با رنگ طوسی قاطی میشود تون میشود.

اسپری رنگ تکگل

مطالب مرتبط

از رنگهای ثانوی رنگ بسازیم

رنگهای پایه رنگهای قرمز، ابی و زرد هستند. رنگهای ثانوی که از رنگهای پایه درست میشوند رنگهای نارنجی، سبز و‌ بنفش هستند. وقتی شما رنگهای پایه و ثانوی را میکس میکنید رنگهای رده سه را به دست می اورید. اینجا هم شما باید از رنگهایی که میکس میکنید یک اندازه استفاده کنید. اینها رنگهای رده […]

ادامه مطلب

کاتالگ رال

در سال ۱۹۲۷ دفتر دولتی کنترل کیفیت المانی کاتالگ رال را بوجود آورد و کاتالگ رال هم مخفف این دفتر آلمانی است.  بزودی رنگ بندی رال گسترش یافت.  بزودی هم تولید کنندگان هم مصرف کنندگان تینت ها و رنگهای جدید خود را به رال فرستادند و به این صورت رنگ بندی و تنوع رنگ بندی […]

ادامه مطلب
با ما همراه باشید

برای دریافت آخرین اخبار و محصولات اسپری تک گل در خبرنامه تک گل عضو شوید

© 1397 - 1400 ، تمامی حقوق برای تک گل محفوظ است .
طراحی و برنامه نویسی توسط مرتضی گنج . Sitekade.com